Sort by

Cole Duffy has logged 30 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Matador

Matador

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beauty of the Devil

The Beauty of the Devil

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Performance

Performance

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Senso

Senso

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Taking of Power by Louis XIV

The Taking of Power by Louis XIV

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Exhibition

Exhibition

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enough

Enough

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry