Sort by

Cole Duffy has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Man Japan

Big Man Japan

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trouble with Angels

The Trouble with Angels

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry