Sort by

CrazyWharf625 has logged 50 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore

The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Teasing Master Takagi-san: The Movie

Teasing Master Takagi-san: The Movie

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry