Sort by
  • Pearl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Teasing Master Takagi-san: The Movie

    ★★★★½

  • South Park the Streaming Wars

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Men

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • This Is How We Roll

    ½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Loud House Movie

  • Memoria

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • 12 oz. Mouse: Re-Seasoned

  • Manbaby Cries Because He Isn't Added to Discord Chat (Gone Wrong)

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Runner 2: Run For Your Life

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Storybook Land : The Documentary

    ★★★★★

  • 1968 < 2018 > 2068

  • The Runner

    ★★★★★

  • 12 oz. Mouse: Invictus

  • The Biggest Little Farm

  • Teasing Master Takagi-san OVA: Water Slide

  • Miss Caretaker of Sunohara-sou

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★