Sort by

maliklgndre has logged 13 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry