Sort by

owen has logged 17 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry