Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Time

In Time

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry