Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Oliver Twist

Oliver Twist

1948
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Good Thief

The Good Thief

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

2021
×
Edit this entry  
12
Beaver Trilogy Part IV

Beaver Trilogy Part IV

2015
×
★½
Edit this entry  
12
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Perri

Perri

1957
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Edit this entry  
02
Copshop

Copshop

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★½
Edit this entry  
26
The Ice Cream Truck

The Ice Cream Truck

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dial: Help

Dial: Help

1988
×
★★½
Edit this entry  
19
They're Playing with Fire

They're Playing with Fire

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Queens Of Evil

Queens Of Evil

1970
×
★★½
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★
Edit this entry  
14
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
13
Tantrums

Tantrums

2020
×
Edit this entry  
13
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elvira's MTV Halloween Party

Elvira's MTV Halloween Party

1984
×
Edit this entry  
09
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★½
Edit this entry  
07
Incident On and Off a Mountain Road

Incident On and Off a Mountain Road

2005
×
★½
Edit this entry  
07
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Close Calls

Close Calls

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kenny & Company

Kenny & Company

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Nightcomers

The Nightcomers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Witching

The Witching

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry