Sort by

Tanner Richard has logged 198 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry