Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heroic Times

Heroic Times

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Processing...

Processing...

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Somewhere in Queens

Somewhere in Queens

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sheena’s Secret

Sheena’s Secret

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
About My Father

About My Father

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Machine

The Machine

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Ain't Over

It Ain't Over

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cruise

Cruise

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry