Sort by

Lochlan has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paul Is Dead

Paul Is Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Right

Dead Right

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Forced Hilarity

Forced Hilarity

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Don't

Don't

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Making 'The Irishman'

Making 'The Irishman'

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Food

Food

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry