Sort by

Ryan has logged 26 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Westworld

Westworld

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Caligula

Caligula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry