Sort by
  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Free Solo

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

  • Pacific Rim: Uprising

  • A Quiet Place

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • Cars 3

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • You Were Never Really Here

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★★★½