Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Persona 3 the Movie: #3 Falling Down

Persona 3 the Movie: #3 Falling Down

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

Persona 3 the Movie: #2 Midsummer Knight's Dream

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

Persona 3 the Movie: #1 Spring of Birth

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
½
Edit this entry  
06
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
22
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
Edit this entry  
15
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
Edit this entry  
14
Rascal Does Not Dream of a Sister Venturing Out

Rascal Does Not Dream of a Sister Venturing Out

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Promare

Promare

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Belle

Belle

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Edit this entry  
11
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
10
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Why Is the Sea Water Salty?

Why Is the Sea Water Salty?

1935
×
Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: Future Gospel

The Garden of Sinners: Future Gospel

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: Epilogue

The Garden of Sinners: Epilogue

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 2)

The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 2)

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: Oblivion Recording

The Garden of Sinners: Oblivion Recording

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: Remaining Sense of Pain

The Garden of Sinners: Remaining Sense of Pain

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners: Paradox Spiral

The Garden of Sinners: Paradox Spiral

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners: The Hollow Shrine

The Garden of Sinners: The Hollow Shrine

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 1)

The Garden of Sinners: A Study in Murder (Part 1)

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
The Garden of Sinners: Overlooking View

The Garden of Sinners: Overlooking View

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Fate/strange Fake -Whispers of Dawn-

Fate/strange Fake -Whispers of Dawn-

2023
×
Edit this entry  
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
Edit this entry