Sort by

zelda has logged 34 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Deception

Deception

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cars

Cars

2006
×
Edit this entry  
09
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
Read the review Edit this entry