Sort by

zelda has logged 161 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Song

The Last Song

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry