Sort by
  • Don't Look Up

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Tenet

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★½

  • Emma.

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Fyre

    ★½

  • Glass

    ★½

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★

  • Robin Hood

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Destination Wedding

  • Extinction

    ★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • King Lear

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Time for Ilhan

  • Little Woods

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★