Sort by

Kris has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Jolt

Jolt

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Domino: Battle Of The Bones

Domino: Battle Of The Bones

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Skin

American Skin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Moby Doc

Moby Doc

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Patrice O'Neal: Killing Is Easy

Patrice O'Neal: Killing Is Easy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The One and Only Dick Gregory

The One and Only Dick Gregory

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry