Sort by

aliyah has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
Read prior review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Respect

Respect

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New Edition Story

The New Edition Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry