Mark has logged 24 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Hell Night

Happy Hell Night

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry