Sort by

Madi has logged 18 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Splash

Splash

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry