Sort by

megan has logged 165 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Cars Slow Spanish

Fast Cars Slow Spanish

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
The Illusionists

The Illusionists

2015
×
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Story of Stuff

The Story of Stuff

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Capote

Capote

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blank Check

Blank Check

1994
×
★½
Read the review Edit this entry