Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Desperado

Desperado

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drugstore June

Drugstore June

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alan, the Infinite

Alan, the Infinite

2020
×
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mysore Magic

Mysore Magic

×
Edit this entry  
15
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is Me…Now

This Is Me…Now

2024
×
Read the review Edit this entry  
12
14 in February

14 in February

2023
×
Edit this entry  
11
Cuxball

Cuxball

2023
×
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Your Mom

Call Your Mom

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freelancer

Freelancer

×
Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passing Through

Passing Through

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Argylle

Argylle

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tall Dark and Handsome

Tall Dark and Handsome

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sales Per Hour

Sales Per Hour

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fired on Mars

Fired on Mars

2016
×
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Story Of Our Time: The Making Of Oppenheimer

The Story Of Our Time: The Making Of Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knight of Fortune

Knight of Fortune

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boomerang

Boomerang

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Pure Spirit

A Pure Spirit

2004
×
Edit this entry