Sort by
  • Devil in Ohio

    ★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Most Hated Man on the Internet

    ★★★½

  • STUDENT FILM

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Shut In

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • No Shark

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Black and Missing

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Fifth Year

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Godzilla vs. Hedorah

  • After We Met Again

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Maid

    ★★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • The Duel

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Finally Myself

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Souad

    ★★★★

  • Srećan Put

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • The Old Animation Shop

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • WandaVision

    ★★★