Sort by

courtneyfox has logged 14 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Giant

Giant

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry