Sort by

Loner has logged 106 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sam Smith: Love Goes – Live at Abbey Road Studios

Sam Smith: Love Goes – Live at Abbey Road Studios

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pity

Pity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
25
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
303

303

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Our Planet

Our Planet

2019
×
Edit this entry  
02
8½

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry