Sort by

Fabian has logged 60 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Heaven Reaches Down to Earth

Heaven Reaches Down to Earth

2020
×
Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Edit this entry  
17
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stolen

Stolen

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Edit this entry  
17
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★½
Edit this entry  
08
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
We Were Hardly More Than Children

We Were Hardly More Than Children

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1957
×
★★★
Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry