Sort by

Fabian has logged 67 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Soul Kitchen

Soul Kitchen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rising High

Rising High

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry