Sort by

Fabian has logged 730 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Perfect Secret

The Perfect Secret

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★
Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry