Sort by

Fabian has logged 48 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Edit this entry  
28
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Laura

Laura

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eden

Eden

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Virunga

Virunga

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ride Along

Ride Along

2014
×
Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

2014
×
★★
Edit this entry  
10
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
White Fang

White Fang

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Money Train

Money Train

1995
×
★★
Edit this entry  
07
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★½
Edit this entry  
06
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry