Sort by

James has logged 27 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incantation

Incantation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Broken

The Broken

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry