Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

  • Choose or Die

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Inside Out

  • Interstellar

    ★★★

  • Playing It Cool

    ★½

  • Gone Girl

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Blue Lagoon: The Awakening

    ★½

  • New Year's Eve

    ★½

  • The Social Network

  • Inception

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Dark Knight

  • 27 Dresses

    ★½

  • Death Proof

    ★★½

  • Aquamarine

    ★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★★

  • Love Actually

    ★★

  • Holes

    ★★★★★