cosmology has logged 26 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wild Ride

The Wild Ride

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry