• The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Locked Down

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★½

  • The Fandom

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★

  • The Rental

    ★★★