• Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Allegoria

    ★★½

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Moonfall

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Ghosts of the Ozarks

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • Portal

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Deadpool 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★★½