Sort by

luke? has logged 38 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
American Made

American Made

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maelström

Maelström

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cosmos

Cosmos

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
REW-FFWD

REW-FFWD

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Mighty Quinn

The Mighty Quinn

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wasteland

The Wasteland

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry