Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★

  • The Story Of Our Time: The Making Of Oppenheimer

    ★★★½

  • BLUE EYE SAMURAI

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • Peter & the Wolf

  • Earthbound, USA

    ★★★★

  • Yellow Door: '90s Lo-fi Film Club

    ★★★

  • Joe Pera: Slow & Steady

    ★★★★

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Creator

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★½

  • The Royal Hotel

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Adventure Time: Fionna & Cake

    ★★★½

  • El Conde

    ★★★½

  • The History of the Minnesota Vikings

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★½

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★★★

  • Carl's Date

  • Nimona

    ★★★★

  • The Flash

    ½

  • Once Upon a Studio

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Robot Dreams

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Monster

    ★★★★★

  • Fast X

    ★★★½

  • Fool's Paradise

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Owl House: Watching and Dreaming

    ★★★★★

  • Skip and Loafer

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Shin Kamen Rider

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Call Me Chihiro

    ★★★½

  • Inside

    ★★

  • Reality

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Mutt

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • The Stroll

    ★★★★