Sort by
  • Kingsman: The Golden Circle

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • 13th

    ★★★

  • Masterminds

  • Split

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Team Thor

  • War Dogs

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Warcraft

    ★½

  • The Neon Demon

    ★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Loving

    ★★★½

  • The BFG

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Lemonade

    ★★½

  • For the Love of Spock

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Birth of a Nation

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Dirty Grandpa

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Chi-Raq

    ★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★★