Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry