• The Green Knight

  • Black Widow

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Teenagers

  • STALLION

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • GENESIS II

    ★★★★½

  • GODSPEED

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Deathwish - Uncrossed

    ★★★★

  • Alright, OK

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Old Guard

  • Resistance

  • Promising Young Woman

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • YOU GOOD?

    ★★★★

  • Baker 4

    ★★★★½

  • KEEPING THE BAND

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Candyland

    ★★★★★

  • The 917 Video 2

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Ready or Not

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Ma

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ½

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Boys of Summer II

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Aquaman

  • ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Other Side of the Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ½

  • White Boy Rick

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs