Sort by

Ann has logged 143 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sekaiichi Hatsukoi Movie

Sekaiichi Hatsukoi Movie

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Covenant

The Covenant

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry