• The Invisible Man

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • Ashfall

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • The Kitchen

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Escape Plan: The Extractors

    ½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • The Prodigy

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★