dana has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maid

Maid

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
17
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Roommate

The Roommate

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Off Course

Off Course

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read prior review Edit this entry