Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maid

Maid

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
17
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry