• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Maid

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • After We Fell

  • He's All That

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • After We Collided

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Ramy Youssef: Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★★

  • Plus One

    ★★★

  • After