Cormac 👑 has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All My Sons

All My Sons

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ulysse

Ulysse

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Caught

Caught

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Flame and the Arrow

The Flame and the Arrow

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Walk Alone

I Walk Alone

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elsa the Rose

Elsa the Rose

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry