Sort by

corinne😈 has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry