Sort by

Corey has logged 22 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alan Partridge's Scissored Isle

Alan Partridge's Scissored Isle

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nixon

Nixon

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Edit this entry