• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★½

  • Sex Appeal

    ★★

  • Jungle: Live in Passengers

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Último año

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Las Rojas

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • A World For Julius

    ★★★

  • Injustice

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Bugs

    ★★

  • I'll wait until they call my name

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Autoerotic

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mido and the Instrumals

    ★★★½

  • The Demons of Dorothy

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The Right Words

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★