Corbin has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In Time

In Time

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry